https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=3379&andro-vlahusic=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=3379&andro-vlahusic=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=3379&andro-vlahusic=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=3379&andro-vlahusic=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

Rođen 17. svibnja 1960. godine u Imotici.
Oženjen s Marinom (ekonomistica), kćer Ivana i sin Frano


Obrazovanje

2004. Liječnik specijalista Interne medicine, endokrinolog, magistar medicinskih znanosti.
2001.-2002. Odobrena izrada DOKTORSKE DIZERTACIJE pod nazivom "Utjecaj smanjenja posteljnih kapaciteta u akutnim bolnicama 2002. godine na korištenju bolničke zdravstvene zaštite u Republici Hrvatskoj".
1992. POSTDIPLOMSKI STUDIJ "Management u zdravstvu"
1990.-1991. OBRANA MAGISTARSKOG RADA "Model onkološke zaštite na području jedne zdravstvene stanice"
1983.-1984. Postdiplomski studij "Dijabetologija"
1978.-1983. MEDICINSKI FAKULTET Sveučilišta u Zagrebu


Profesionalna karijera

03.06. 2009. Gradonačelnik grada Dubrovnika - početak mandata
2006.- Ravnatelj Opće bolnice Dubrovnik
2003.-2006. Liječnik na internom odjelu Škole narodnog zdravlja "Andrija Štampar"
2001.-2003. Ministar zdravstva Republike Hrvatske
2000.-2001. Zastupnik Hrvatskog Sabora
1999.-2001. Ravnatelj Opće bolnice Dubrovnik
1993.-1999. Odjelni liječnik na Internom odjelu
1989.-1993. Specijalizacija Interne medicine
1989.-2008. Liječnik Internog odjela Opće bolnice Dubrovnik
1984.-1989. Liječnik obiteljske medicine u Stonu
1983.-1984. Staž u Medicinskom centru Dubrovnik



Politička karijera

1997. – 2000.   Vijećnik u Županiji, predsjednik županijske Skupštine  i član županijskog poglavarstva za zdravstvo i socijalnu pomoć

 

2000. - 2001.   Zastupnik u hrvatskom Saboru

 

2001. - 2003.   Ministar zdravstva u Vladi Republike Hrvatske

 

2005. - 2008.   Predsjednik kluba vijećnika HNSa Gradskoga vijeća Dubrovnik

 

2006. - 2008.   Član Županijskoga poglavarstva za zdravstvo, socijalnu skrb i branitelje

 

2005.  -           Predsjednik Županijskoga vijeća HNS-a

 

 

Nagrade i priznanja

1993.  Povelja Republike Hrvatske,  član vodstva Konvoja za Novu Bilu

 

1998.  Orden Danice Hrvatske sa likom Katarine Zrinske

 

 

Civilno društvo

Osnivač i predsjednik udruge „Dubrovnik zdravi grad“

Osnivač i dopredsjednik „Društva za zaštitu od šećerne bolesti“ ,

Strani jezici
engleski

Hobi

Knjige, odlasci na selo

Srijeda, 15 Travanj 2009

    Vlahušić Andro



..
osoba.php?osoba_id=330&vladimir-seks
 
   
..
15.02.1978  Drča Zoran
15.02.1972  Filipašić Mario
15.02.1970  Pleša Zdravko
15.02.1967  Vitasović Klaudio
15.02.1960  Štimac Mato
15.02.1959  Korenika Miroslav
15.02.1956  Šolić Božica
15.02.1954  Martić Jagoda
15.02.1953  Gerovac Ivan
15.02.1951  Trobentar Božidar
15.02.1946  Mladineo Mirjana
15.02.1946  Turić Gordana
15.02.1946  Kružičević Anđelko
15.02.1944  Varda Kažimir