https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=6266&vlado-bagaric=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=6266&vlado-bagaric=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=6266&vlado-bagaric=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=6266&vlado-bagaric=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

Bagarić Vlado, rođen je 18. studenog 1961. godine u selu Široko Polje kod Đakova, od oca Hrvoja i majke Anđe rođene Tokić. Hrvat, državljanin Republike Hrvatske.

Odrastao je u Širokom Polju gdje je završio osnovu školu poslije koje odlazi u Vazduhoplovnu gimnaziju u Mostar. Vazduhoplovnu akademiju završio je 1983. godine i postao pilot JNA sa činom potporučnika.

 

U lipnju 1991. godine napušta JNA i dragovoljno pristupa Zboru narodne garde i 29. lipnja 1991. godine kao pilot nastavnik letenja stupa u Časničku školu u Kumrovcu gdje ostaje do 31. srpnja 1992. godine.

 

Za zapovjednika 94. Zrakoplovne baze Lučko imenovan je 1. kolovoza 1992. godine na kojoj ostaje do 01. lipnja 2001. godine kada je postavljen u GS OS RH na dužnost Načelnika odjela za razvoj zrakoplovstva u Uredu pomoćnika načelnika HRZ i PZO.

 

U Zapovjedništvu HRZ i PZO za načelnika operativnog odjela (A-3) postavljen je 31. siječnja 2003. godine, a 28. svibnja 2004. godine imenovan je Načelnik stožera u Zapovjedništvu HRZ i PZO na kojoj se i sada nalazi. U Hrvatskoj vojsci završio je Zapovjedno-stožernu školu "Blago Zadro", izobrazbu za stožerne časnike po programu MPRI-DTAP, te Školu stranih jezika HVU "Katarina Zrinski" peti stupanj engleskog jezika.

 

U inozemstvu je završio University College of Ripon & York St. Johan, Velika Britanija; NATO Partnership for Peace, Njemačka; The European Center for Security Study George C. Marshall " The Executive Course " Garmisch-Partenkirchen, Njemačka; "Introduction to International Humanitarian Law" George C. Marshall center, Njemačka; NATO Defense College, Rome Italija.

 

Tijekom Domovinskog rata kao Zapovjednik ZB Lučko i pilot osobno je sudjelovao kao pilot i zapovijedao helikopterskim snagama u svim akcijama i operacijama HV-a i dao poseban doprinos u akcijama "Maslenica", "Bljesak" i "Oluja" na cijelom području RH, a po završetku Domovinskog rata u brojnim zadaćama pružanja humanitarne pomoći, gašenju požara, spašavanju na moru i planinama, ljeti i zimi te svim većim vježbama postrojbi OS RH.

 

Predsjednik Republike Hrvatske i Vrhovni zapovjednik OS RH, dodijelio mu je odličja: "Red Nikole Šubića Zrinskog", "Red hrvatskog trolista", "Spomenica Domovinskog rata", "Spomenica domovinske zahvalnosti za 5 i 10 godina službe" i medalje "Bljesak" i "Oluja".

 

U čin brigadnog generala promaknut je 22. svibnja 2006. godine.

 

Voli prirodu, bavi se lovom i sportom, a posebno kuglanjem. Aktivan je dopredsjednik Uprave kuglačkog kluba "Medvešćak".

 

Oženjen, supruga Jasminka, rođ. Mihaljević, imaju dvije kćeri, Anu, udata, suprug Šime, unuka Nika, druga kćer Lucija i sin Hrvoje.

 

S obitelji živi u Zagrebu.

    Bagarić Vlado



..
osoba.php?osoba_id=330&vladimir-seks
 
   
23.11.1951  Buzolić Juraj
23.11.1948  Blažević Jadranka
23.11.1943  Gajica Ratko
23.11.1943  Skansi Petar