https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=2893&zdenko-antesic=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=2893&zdenko-antesic=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=2893&zdenko-antesic=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=2893&zdenko-antesic=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

 

Diplomirani inženjer elektrotehnike.
Saborski zastupnik.
Gradonačelnik Raba od 2000. do 2005. godine.
Predsjednik SDP-a Raba, član Izvršnog odbora SDP-a Primorsko-goranske županije, koordinator za otoke. Oženjen, otac dvoje djece.
U njegovu gradonačelničkom mandatu Rab postaje jedno od najpoželjnijih turističkih odredišta u Hrvatskoj, osvajajući i brojne nagrade. Kao saborski zastupnik zalagao se za poboljšanje života na otocima uvođenjem “noćnih” i novih trajektnih linija te brodskih veza.
 
 
Rođen 27. veljače 1955. u Rabu
Oženjen, dvoje djece, unuka i unuk


Obrazovanje:


1979. - Diplomirao na Elektrotehničkom fakultetu u Ljubljani



Profesionalna karijera:


2009. - 2011. Gradonačelnik Grada Raba

2005. - 2009. Vijećnik u Gradskom vijeću Grada Raba, predsjednik Upravnog vijeća Županijske lučke uprave Rab

2003. - 2007. Zastupnik u Hrvatskom saboru, član Odbora za turizam i Odbora za prostorno uređenje, zaštitu čovjekove okoline i graditeljstvo

2000. Gradonačelnik Grada Raba izabran na redovnim izborima

1999. Gradonačelnik Grada Raba izabran na izvanrednim izborima

1994. Ravnatelj Javne ustanove za zaštitu okoliša "Rab-Invest"

1993. Pročelnik Upravnog odjela za komunalni sustav Grada Raba

1992. Direktor Fonda SKG Grada Raba

1988. - 1992. Tajnik SIZ-a stambeno-komunalnih djelatnosti Općine Rab

1985. - 1988. Stručni suradnik privrednih SIZ-ova Općine Rab

1980. - 1985. ŽTP Rijeka, rukovoditelj tehničke službe u OOUR-u Elektrotehnička postrojenja


Politička karijera:


2005. - 2009. Predsjednik Gradskog odbora SDP-a Rab, član Izvršnog odbora SDP-a Primorsko-goranske županije

1993.- danas Član Gradskog odbora SDP-a Rab

 

    Antešić Zdenko



..
osoba.php?osoba_id=9882&katarina-peovic
 
osoba.php?osoba_id=6768&josip-kregar
 
osoba.php?osoba_id=3449&zoran-milanovic
 
30.09.1984  Šimić Marko
30.09.1972  Furdek-Hajdin Martina
30.09.1972  Šalja Niko
30.09.1964  Škorić Josip
30.09.1953  Šterc Stjepan
30.09.1951  Erstić Irena
30.09.1949  Ljubić Božo
30.09.1948  Raič Jozo
30.09.1945  Glavina Dragutin
30.09.1939  Kozina Stjepan
30.09.1938  Filipović Dominik
30.09.1931  Blažević Ivan