https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=2987&luciano-delbianco=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=2987&luciano-delbianco=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=2987&luciano-delbianco=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=2987&luciano-delbianco=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

Rođen, 10. lipnja 1954. u Puli

 Od 1977. do 1979. radi kao inženjer u brodogradilištu Uljanik u Puli, a od 1979. do 1990. zaposlen je kao inženjer za razvoj i tehnički rukovoditelj Elektroistre u Puli (HEP). Izabran je 1990. za predsjednika Skupštine općine Pula na čijem čelu ostaje do 1993. godine. Od 1993. do 1997. obavlja dužnost župana Istarske županije, kao prvi čovjek izabran na tu funkciju. Godine 1997. izabran je za zastupnika u Zastupničkom domu Hrvatskog državnog sabora, a 2000. mu istječe mandat. 18. lipnja 2001. izabran je po drugi put na mjesto gradonačelnika grada Pule na kojem ostaje do 2005. godine.

Predsjednik je Istarskog socijaldemokratskog foruma - Foro social democratico Istriano (ISDF-FSDI), stranke utemeljene u Puli krajem 1996. godine.

Krajem 1998. doktorirao je na Fakultetu elektrotehnike i računarstva u Zagrebu s temom "Doprinos istraživanju utjecaja otpornog uzemljenja zvjezdišta na visine prenapona i na sistem zaštitnog uzemljenja u razdjelnim mrežama".

Član je nadzornog odbora Hrvatske elektroprivrede d.d. od 2004. godine.

Trenutno je zaposlen kao docent na Zavodu za elektrotehniku Tehničkog fakulteta Sveučilišta u Rijeci, te kao profesor na Visokoj tehničkoj školi u Puli (od 2006. godine).

Pula, 10. lipnja 1954. – Zagreb, 29. rujna 2014

    Delbianco Luciano



..
osoba.php?osoba_id=330&vladimir-seks
 
   
19.06.1967  Herček Branko
19.06.1959  Brdarić Ljubica
19.06.1955  Pezo Viktor
19.06.1955  Žužul Miomir
19.06.1951  Šrajer Eduard
19.06.1950  Kinkela Slavko