https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=3008&marijan-marinko-filipovic=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=3008&marijan-marinko-filipovic=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=3008&marijan-marinko-filipovic=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=3008&marijan-marinko-filipovic=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

15. kolovoza 1941. godine u Opuzenu.

Diplomirao je i magistrirao na Fakultetu ekonomskih znanosti u Zagrebu.

Oženjen je te otac troje djece: Silvija, Strahimira i Silvije.

Nakon bogatog radnog iskustva u gospodarstvu i bankarstvu, politički se aktivirao u Hrvatskoj seljačkoj stranci već 1989. godine i kao jedan od prvih obnovitelja HSS-a izabran je pet puta uzastopce za predsjednika HSS-a županijske organizacije Dubrovačko-neretvanske, inače najuspješnije organizacije ove stranke od svih priobalnih županijskih organizacija. Istovremeno je i više puta izabran za člana Predsjedništva HSS-a u Zagrebu.

Od 1995.-1999. godine je zastupnik u Hrvatskom saboru te potpredsjednik Odbora za proračun i financije. Bio je i prvi predsjednik općinskog vijeća u Opuzenu, a višekratno i vijećnik HSS-a u Skupštini Dubrovačko-neretvanske županije.

Od 2000.-2004. godine vrlo je uspješno u Zagrebu obnašao funkciju direktora Državne agencije za osiguranje štednih uloga i sanaciju banaka. Najznačajnije je spomenuti da je za vrijeme obnašanja te dužnosti isplaćena u cjelosti osigurana štednja štedišama svih banaka u stečaju.

Vođen idejom da se sačuva nauk braće Radić, te tradicija i ideja Autohtonog HSS-a kao trajne i izvorne vrijednosti ove orginalne hrvatske političke ideje, a istovremeno razočaran vodstvom HSS-a te njihovim antiprogramskim neprirodnim i neprincipijelim koalicijama, zajedno s mnogim istomišljenicma i bivšim saborskim zastupnicima iz HSS-a osnovao je u ožujku 2007. godine Autohtonu Hrvatsku Seljačku Stranku (A-HSS) u kojoj obnaša funkciju zamjenika predsjednika stranke.

    Filipović Marijan-Marinko



..
20.01.1975  Vrlić Ivica
20.01.1969  Katalinić Josip
20.01.1966  Beljo Lučić Ružica
20.01.1966  Karakaš Ivan
20.01.1963  Cvitanović Hrvoje
20.01.1962  Ćaleta Stipe
20.01.1959  Štimac Radin Helena
20.01.1952  Špičko Vinko
20.01.1938  Kulišić Josip
20.01.1936  Begić Slavko
20.01.1931  Sančević Zdravko
20.01.1928  Knežević Zdenko