https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=3014&josip-friscic=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=3014&josip-friscic=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=3014&josip-friscic=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=3014&josip-friscic=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

Rođen 15. kolovoza 1949., Subotica Podravska - 24.01.2016

Supruga Vera

Kćer, jedan unuk

 

Obrazovanje

 

Diplomirao ekonomiju na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu

Srednju školu završio u Koprivnici

Osnovnu školu završio u Rasinji

 

Politička i profesionalna karijera

 

2008. u travnju ponovno izabran za Predsjednika Hrvatske seljačke stranke

2008. u siječnju izabran za potpredsjednika Hrvatskoga sabora

2007. izabran za zastupnika u Hrvatskom saboru

2006. izabran za Predsjednika Hrvatske seljačke stranke

2005. ponovo izabran za župana Koprivničko-križevačke županije

2003. izabran za zastupnika u Hrvatskom saboru

2002. – 2005. predsjednik Regionalne organizacije HSS-a Sjeverozapadna Hrvatska

2001. izabran za župana Koprivničko-križevačke županije

2000. izabran za predsjednika Županijske organizacije HSS-a Koprivničko-križevačke županije

1998. – 2002. potpredsjednik HSS-a zadužen za stranačke asocijacije

1994. postaje vršitelj dužnosti pročelnika Ureda za gospodarstvo Koprivničko-križevačke županije

1993. postaje vršitelj dužnosti tajnika Sekreterijata za gospodarstvo u Koprivnici

1992. postaje član Hrvatske seljačke stranke, osnivač velikog broja ogranaka i općinskih organizacija HSS-a

1991. odlukom Vlade Republike Hrvatske imenovan predsjednikom Odbora za prikupljanje i raspodjelu humanitarne pomoći

1991. početkom Domovinskog rata postaje član Kriznog stožera Općine Koprivnica, vodi poslove vezane za funkcioniranje društvenih djelatnosti te organiziranje prihvata i zbrinjavanja prognanika i izbjeglica

1989. izabran za tajnika SIZ-a odgoja i obrazovanja Općine Koprivnica

1971. zapošljava se u Zajednici za financiranje osnovnog školstva Općine Koprivnica

 

Strani jezik

 

Njemački, pasivno

    Friščić Josip



..
20.01.1975  Vrlić Ivica
20.01.1969  Katalinić Josip
20.01.1966  Beljo Lučić Ružica
20.01.1966  Karakaš Ivan
20.01.1963  Cvitanović Hrvoje
20.01.1962  Ćaleta Stipe
20.01.1959  Štimac Radin Helena
20.01.1952  Špičko Vinko
20.01.1938  Kulišić Josip
20.01.1936  Begić Slavko
20.01.1931  Sančević Zdravko
20.01.1928  Knežević Zdenko