https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=3057&sandor-jakab=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=3057&sandor-jakab=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=3057&sandor-jakab=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=3057&sandor-jakab=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

1943-ban született Kopácson.

Általános iskola: Kopács, Szabadka.

Gimnáziumi érettségi: Szabadka.

Felsőfokú tanulmányok:

- Pedagógiai Főiskola, testnevelés szak (Újvidék),

- Külkereskedelmi Főiskola, Budapest, diplomás közgazdász.

Utolsó munkahely: parlamenti képviselő, 1999- ben nyugdíjba vonult.

Közéleti tevékenység:

1993-ban a HMDK alapító tagja és alelnöke,

1995-1999: parlamenti képviselő a horvát száborban,

1996-tól a Horvát-Magyar Kormányközi Vegyes Bizottság tagja,

1997-2009 között a Kopácsi-rét Természetvédelmi Terület igazgatóbizottságának tagja,

2004-től a Kárpát-Medencei Magyar Autonómia Tanács tagja, egy időszakban elnöke,

2004-től a Kárpát-Medencei Magyar Képviselők Fórumának tagja,

2001-2005: az Eszék-Baranya megyei közgyűlés tagja, az Emberijogi és Kisebbségi Bizottság elnöke,

2003-2008: Ivo Sanader miniszterelnök tanácsadója kisebbségi kérdésekben,

2009-től a HMDK elnöke.

    Jakab Sandor



..
osoba.php?osoba_id=330&vladimir-seks
 
   
22.08.1971  Beljak Krešo
22.08.1961  Goleš Nikica
22.08.1958  Đapić Anto
22.08.1953  Hubicki Vlasta
22.08.1953  Nenadić Željko
22.08.1944  Holjevac Tatjana
22.08.1944  Baković Zdravko
22.08.1942  Šimac Smiljan
22.08.1938  Božinović Branko