https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=3326&ivo-slaus=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=3326&ivo-slaus=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=3326&ivo-slaus=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=3326&ivo-slaus=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

Rođen 26.9.1931. Split

Diplomirao fiziku na PMF, Zagreb 1954, doktorirao 1958, docent/znanstveni suradnik 1960, izvanredni profesor 1963, znanstveni savjetnik/profesor 1967. Profesor: University of California (1964-2002), Georgetown University (1972-1996), Duke University (1981-), Universite Louvain-la-neuve, Belgija (1975-80), Free University Amsterdam (1978), Kyoto University (1981), Universite Laval, Quebec (1985), ETH-Zuerich (1985-90), North Carolina Central University (2006-), te savjetnik IKO-Amsterdam (1968-82), Naval Research Lab (1971-81), Los Alamos National Lab (1972-95) i Institut Jozef Stefan (1994.). Autor 411 radova od toga 5 monografija iz fizike. Počasni predavač na godišnjoj skupštini European Science Foundation, Strasbourg 1987.g. Pozvani predavač na 43 međunarodne konferencije, te organizator 23 medjunarodne konferencija. Počasni savjetnik Sveučilišta J.J. Strossmayer u Osijeku (1992), počasni član Američkog društva fizičara (1989) i Institute of Physics (1999). Suutemeljitelj i član Izvršnog odbora Europskog društva fizičara (od 1969-72 i 1988-91)

Član Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti (1977), predsjednik Odbora za međunarodnu suradnju (1991-97), član i suutemeljitelj Academia Europaea (1988): predsjednik Odjela za fiziku i tehničke znanosti AE (1991-95), od 1994 član Svjetske akademije umjetnosti i znanosti, predsjednik (2011-13), počasni predsjednik (od 2013) i član Predsjedništva Svjetske akademije umjetnosti i znanosti (od 2005), vanjski član Makedonske i Crnogorske akademije (2006), te član Akademije medicinskih znanosti Hrvatske (1983).

Član Rimskog kluba (od 1988), član Međunarodnog Vijeća Pugwash Conferences on Science and World Affairs (2003-), suosnivač i predsjednik International center for Sustainable Development, Ljubljana (1994-2014). Član World Innovation Foundation (2003), član European Leadership Network (2010-), predsjednik Open to the World Advisory Group (2016) Europske Komisije.

Dekan Visoke škole za međunarodne odnose i diplomaciju Dag Hammarskjöld: 2010-.

Predsjednik Savjeta GO SDP – Zagreb od osnutka 1998 do lipnja 2001. Član SDP od 1998. Zastupnik u Hrvatskom saboru. Član Odbora za vanjsku politiku i član Odbora za obrazovanje, znanost i kulturu. Član Glavnog odbora SDP (2000-2003),  član Izvršnog odbora i Gradskog odbora Gradske organizacije SDP (1998-2003). Suutemeljitelj i glavni tajnik Hrvatskog pokreta za demokraciju i socijalnu pravdu (1997-2002).

    Šlaus Ivo



..
osoba.php?osoba_id=330&vladimir-seks
 
   
18.10.1983  Gorjan Mauro
18.10.1982  Manestar Dino
18.10.1970  Knezović Branko
18.10.1966  Miličević Davor
18.10.1963  Šota Tomislav
18.10.1960  Smrečki Boris
18.10.1959  Kvesić Marko
18.10.1950  Stančić Zdravko
18.10.1949  Kovačić Ivan
18.10.1949  Živanović Luka
18.10.1949  Pavličević Vladimir
18.10.1945  Berić Damjan
18.10.1942  Šimičić Želimir
18.10.1939  Milas Ivan
18.10.1938  Vekić Ivan
18.10.1933  Malogorski Ivan