https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=3354&zlatko-tomcic=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=3354&zlatko-tomcic=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=3354&zlatko-tomcic=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=3354&zlatko-tomcic=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

Zlatko Tomčić (HSS) bio je predsjednik Zastupničkog doma i predsjednik Sabora* tijekom četvrtog saziva, od 2000. do 2003. godine.

Za zastupnika u Zastupničkom domu Hrvatskoga državnog sabora izabran je 1995. godine.

 

Prema ustavnim ovlastima, nakon izbora 2000., privremeno preuzima dužnost predsjednika Republike Hrvatske do izbora novog predsjednika.

Funkciju ministra graditeljstva i zaštite okoliša obnašao je od 1993. do 1994.

 

Rođen je 1945. u Zagrebu. Inženjer je građevine. Bavio se projektiranjem građevinskih objekata, investicijskim consulting poslovima u hotelskim tvrtkama. Područja njegove specijalnosti su organizacija građenja u visokogradnji i vođenje građevinskih investicija. U područja njegova posebnog rada ubrajaju se program "Zdravo stanovanje" i građevinska revitalizacija objekata spomenika kulture i ekologija.

 

* Izmjenama Ustava od 9. studenoga 2000. godine, Hrvatski državni sabor mijenja naziv u Hrvatski sabor, a izmjenama Ustava od 28. ožujka 2001. Hrvatski sabor postaje jednodoman.

    Tomčić Zlatko



..
osoba.php?osoba_id=9882&katarina-peovic
 
osoba.php?osoba_id=6768&josip-kregar
 
osoba.php?osoba_id=3449&zoran-milanovic
 
16.04.1972  Novoselnik Anđelko
16.04.1965  Baradić Željko
16.04.1964  Grčić Branko
16.04.1963  Topolnjak-Halapa Bernardica
16.04.1963  Kolundžić Gordan
16.04.1958  Banjavčić Ivan
16.04.1956  Šimić Željko
16.04.1953  Perinčić Damir
16.04.1950  Pavin Miroslav
16.04.1946  Lalić Nikola
16.04.1945  Puškarić Zvonimir
16.04.1945  Šušak Gojko