https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=3409&miomir-zuzul=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=3409&miomir-zuzul=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=3409&miomir-zuzul=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=3409&miomir-zuzul=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

Sveučilište Harvard, John F. Kennedy School of Government, Conflict Management (1999.); doktorat iz psihologije na Sveučilištu u Zagrebu (1987.); magistrirao iz socijalne psihologije na Sveučilištu u Zagrebu (1983); diplomirao kliničku psihologiju, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu (1978.) godine.

 

Politička karijera

 

Zastupnik je u Hrvatskom saboru od 22. prosinca 2003. godine (23. prosinca 2003. godine mu je započelo mirovanje zastupničkog mandata zbog nespojivosti zastupničke dužnosti s dužnošću ministra; 25. veljače 2005. je, prestankom mirovanja zastupničkog mandata, nastavio obnašati zastupničku dužnost);

ministar vanjskih poslova Republike Hrvatske (od 23. prosinca 2003. do 17. veljače 2005);

član savjetodavnog odbora, NATO Prague Summit (2002);

veleposlanik RH u Sjedinjenim Američkim Državama,Washington D.C., SAD, i stalni promatrač RH pri Organizaciji Američkih Država, Washington D.C., SAD (od 1996. do 2000);

posebni izaslanik predsjednika RH tijekom pregovora s Kontaktnom grupom i drugim predstavnicima međunarodne zajednice (od 1994. do 1999.);

član pregovaračkog tima Republike Hrvatske pri Daytonskim mirovnim pregovorima, Dayton, Ohio, SAD (1995);

veleposlanik RH pri Ujedinjenim narodima, Geneva; Švicarska (od 1993. do 1996.);

predsjednik odbora za vanjsku politiku i međunarodne odnose Predsjedničkog vijeća RH (od 1995. do 1999.);

savjetnik za nacionalnu sigurnost predsjednika RH (od 1992. do 1993.);

zamjenik ministra vanjskih poslova RH (od 1992. do 1993).

 

 

Profesionalna karijera

 

Predavao na velikom broju sveučilišta i instituta u Europi, Aziji i SAD-u; direktor za Europu, Livingston/Moffett, Konzultantska kuća, Washington D.C., SAD (od 2001. do 2003); gostujući profesor, Centar za međunarodna istraživanja, Woodrow, Wilson School of Public and International Affairs, Princeton University, SAD (od 2000. do 2001); šef katedre za dječju psihologiju, Filozofski fakultet Sveučilišta u Zagrebu (od 1990. do 2002.); član nadzornog odbora Plive (od 1996. do 1999); prodekan na Fakulteta znanosti i umjetnosti Sveučilišta u Zagrebu (od 1990. do 1992); izvanredni profesor Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu (1990.); gost predavač na Odsjeku za psihologiju Sveučilišta u Pittsburghu, SAD (od 1988. do 1990); docent, zamjenik pročelnika odsjeka za psihologiju Sveučilišta u Zagrebu (od 1987. do 1990.); asistent na Odsjeku za psihologiju Sveučilišta u Zagrebu (od 1979. do 1987.); psiholog u srednjoj školi u Imotskom (od 1978. do 1979).

 

Bio je dragovoljac domovinskog rata (brigadir Hrvatske vojske) od 1991. do 1992. godine.

 

Nagrade i ordeni

 

Nagrada za međunarodnu službu, Dr. Martin Luther King Jr.;

Nagrada za ljudska prava, Udruga Ujedinjenih naroda;

Nagrada za izuzetna postignuća u međunarodnim odnosima, People to People International;

Orden kneza Branimira

 

 

Vitez je Malteškog reda.

Oženjen je i otac četvero djece.

Član je većeg broja stručnih udruga iz područja psihologije i međunarodnih odnosa.

    Žužul Miomir



..
osoba.php?osoba_id=9841&vili-beros
 
osoba.php?osoba_id=3449&zoran-milanovic
 
osoba.php?osoba_id=3033&kolinda-grabar-kitarovic
 
20.02.1972  Panjol-Tuflija Christian
20.02.1971  Rađenović Igor
20.02.1966  Bukić Perica
20.02.1959  Grašić Josip
20.02.1959  Regvar Mato
20.02.1958  Andrić Davor
20.02.1958  Ćesić Ljubo
20.02.1955  Canjuga Slavko
20.02.1949  Kitanić Josip
20.02.1945  Crkvenac Mato
20.02.1930  Bartolić Zvonimir