https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=3417&biljana-borzan=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=3417&biljana-borzan=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=3417&biljana-borzan=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=3417&biljana-borzan=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

Datum rođenja: 29. studeni 1971.

Bračni i obiteljski status: udana, dvoje djece

Mjesto rada i boravka: zastupnica u Europskom parlamentu (Bruxelles, Strasbourg), živi u Osijeku

Obrazovanje

Centar za usmjereno obrazovanje “Braća Ribar” u Osijeku,
smjer: suradnica u kulturno-znanstvenim ustanovama. Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu, Studij medicine u Osijeku

Jezici

  • Engleski: aktivno
  • Njemački: pasivno
  • Ruski: pasivno
  • Francuski: pasivno

Medicinska karijera

Od 1997.: doktorica medicine spec. medicine rada i sporta, Dom zdravlja Osijek

Politička karijera

  • 1. svibnja 2014.: zastupnica u Europskom parlamentu, članica Odbora za  okoliš, javno zdravstvo i sigurnost hrane, članica Izaslanstva za odnose s Makedonijom. Zamjenska članica Odbora za unutarnje tržište i sigurnost potrošača, Odbora za ženska prava i ravnopravnost spolova, Izaslanstva za odnose s Crnom Gorom
  • 1. svibnja 2013.: zastupnica u Europskom parlamentu, članica Odbora za  okoliš, javno zdravstvo i sigurnost hrane, Izaslanstva za odnose s  NR Kinom. Zamjenska članica Odbora za vanjske poslove, Izaslanstva za odnose s zemljama Zapadnog Balkana
  • 1. travnja 2012.: Promatračica u Europskom parlamentu, Odbor za transport i turizam
  • 2011. - 2013.: predsjednica Odbora za zdravstvo i socijalnu politiku, Hrvatski sabor
  • 2007. - 2011., 2011. – 2013.: zastupnica u Hrvatskom saboru
  • Od 2008.: članica Predsjedništva SDP-a
  • 2008.-2009.: dogradonačelnica Osijeka
  • 2004. - 2008.: potpredsjednica Glavnog odbora SDP-a
  • 2004. - 2005.: predsjednica Gradskog vijeća
  • 2001.- 2004., 2005.-2008., 2009.-2013.: vijećnica u Gradskom vijeću Osijeka
  • Od 2005.: predsjednica Gradske organizacije SDP-a
  • 2005. - 2009. članica Županijskog odbora SDP-a Osječko- baranjske županije

Ukratko o sebi

Iako sam liječnica i političarka, sebe više doživljavam kao umjetnički tip osobe - volim slikati, pjevati, čitati, dio odjeće koju nosim sama sam sašila… Apsolutno nikad nisam besposlena, izrazito sam nemirna duha, a vrijeme najviše volim provoditi sa svojom obitelji. Politikom sam se počela baviti nakon završetka studija, kad sam odlučila ne biti pasivni promatrač, nezadovoljan razinom demokracije, tolerancije i pravde u svojoj zemlji.

    Borzan Biljana



..
osoba.php?osoba_id=9882&katarina-peovic
 
osoba.php?osoba_id=6768&josip-kregar
 
osoba.php?osoba_id=3449&zoran-milanovic
 
18.05.1983  Čerkez Mario
18.05.1979  Kolman Igor
18.05.1969  Huljić Miki
18.05.1964  Barišić Zdravko
18.05.1964  Kubelka Vladimir
18.05.1958  Mezga Ivan
18.05.1952  Šuran Dušanka
18.05.1948  Ivanović Marko
18.05.1948  Barišić Mladen
18.05.1945  Cindrić Mijo
18.05.1939  Martinčić Elio
18.05.1924  Juzbašić Živko