https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=5957&adolf-matejka=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=5957&adolf-matejka=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=5957&adolf-matejka=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=5957&adolf-matejka=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

Adolf Matejka rođen je 6. prosinca 1950. Daruvaru (Doljani).

Na Fakultetu ekonomskih znanosti u Zagrebu diplomirao je u lipnju 1973., a magistrirao je 1984.

Od kolovoza 1973. do kolovoza 1974. radio je kao pripravnik u tadašnjoj Narodnoj banci Hrvatske i Zagrebačkoj banci.

Nakon pripravničkog staža, od kolovoza 1975. do veljače 1981., kao inspektor u Narodnoj banci Hrvatske, obavljao je kontrolu poslovnih banaka, a posebno kontrolu njihove kreditne aktivnosti.

Od kolovoza 1981. do veljače 1985. bio je šef Odsjeka za poslove primarne emisije.

Od lipnja 1985. do lipnja 1989. obavljao je posao višeg savjetnika, tj. zamjenika direktora u Direkciji kreditnih poslova, s radnim zadatkom predlaganja mjera monetarne politike. U tom je razdoblju bio odgovoran i za statistiku i kontrolu kreditnog poslovanja banaka.

Direktorom Direkcije kreditnih poslova imenovan je u lipnju 1989.

Na mjesto izvršnog direktora Sektora za centralnobankarske operacije imenovan je u listopadu 1994.

U njegovu radu posebno se ističe 1996. godina kada je postavljen za predsjednika radne skupine za uvođenje kune u hrvatsko Podunavlje. Taj je odgovoran zadatak uspješno završen 1997. kada je kuna, kao jedino zakonito sredstvo plaćanja, uvedena i na to područje u platni promet.

U veljači 1999. Savjet HNB-a imenovao ga je za privremenog upravitelja Croatia banke Zagreb.

Od kolovoza 2000. g. ponovno obavlja dužnost izvršnog direktora Sektora za centralnobankarske operacije.

Viceguverner Adolf Matejka koordinira i rukovodi poslovima iz područja Sektora za devizne poslove i Sektora za međunarodnu suradnju.

Mr. sc. Adolf Matejka imenovan je viceguvernerom Hrvatske narodne banke 17. listopada 2001. odlukom Hrvatskog sabora. Hrvatski sabor povjerio je 5. listopada 2007. godine viceguverneru Adolfu Matejki još jedan šestogodišnji mandat.

    Matejka Adolf



..
osoba.php?osoba_id=330&vladimir-seks
 
   
25.05.1974  Faulend Michael
25.05.1971  Marijanović Tomislav
25.05.1964  Magaš Dunja
25.05.1963  Tomljanović Emil
25.05.1961  Grgurić Damir
25.05.1959  Karamarko Tomislav
25.05.1957  Radolović Ferucio
25.05.1955  Gereci Marijan
25.05.1946  Klarić Željko
25.05.1945  Tuđman Miroslav