https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=8399&bogdan-rkman=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=8399&bogdan-rkman=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=8399&bogdan-rkman=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=8399&bogdan-rkman=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

  • rođen 15.01.1969. godine u Topuskom
  • oženjen, otac jednog djeteta
  • Srbin, Pravoslavac
  • 1987. završio srednju školu kulturološkog smjera u Zagrebu
  • od 1987. do 1991. godine studira na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu
  • 1992. zbog rata studij nastavlja u Beogradu na Fakultetu odbrane i zaštite gdje diplomira 1994.
  • 2005. Fakultet političkih znanosti u Zagrebu nostrifikuje inostranu diplomu
  • 2010. Fakultet političkih znanosti u Zagrebu dodjeljuje mu akademsko zvanje magistar politologije

Radno iskustvo:

  • novinar i urednik na Srpskom radiju “Petrova Gora” u Vrginmostu
  • šef Press centra u Izvršnom vijeću srpske oblasti istočna Slavonija, Baranja i zapadnog Srijem
  • direktor i glavnik urednik Televizije “Dunav” u Vukovaru
  • jedan od osnivača “Biltena” ZVO-a, te jedan od pokretača i dugogodišnji novinar “Novosti”
  • urednik u dnevnom listu “Glas Slavonije” u Osijeku
  • voditelj Informativne službe SDSS-a
  • dopisnik više elektronskih i štampanih medija (RTS, TV “Avala”, “Dnevni telegraf”, “SINA”, “Naša Borba”, “Odgovor”, “Most mira”…)

Političko iskustvo:

  • član SDSS-a od osnivanja 1997. godine
  • vijećnik SDSS-a u Gradskom veću Grada Vukovara od 1997. do 2005. uključujući poziciju potpredsjednika Kluba vijećnika od 1997. do 2001.
  • vijećnik SDSS-a u Županijskoj skupštini Vukovarsko-sremske  od 2006. do 2012., te predsjednik Kluba vijećnika od 2009 do 2012.
  • od 2003. godine do danas predsednik Izvršnog odbora SDSS-a i član Predsedništva SDSS-a
  • zamjenik župana Sisačko-moslavačke županije od 2013. do 2017. godine

Ostale dužnosti:

  • predsjednik Udruženja izbeglih i prognanih Srba Republike Hrvatske
  • predsjednik Zavičajnog klub Kordunaša i Banijaca “Miloš Vojnović” u Vukovaru
  • član više nevladinih organizacija

    Rkman Bogdan



..
osoba.php?osoba_id=9882&katarina-peovic
 
osoba.php?osoba_id=6768&josip-kregar
 
osoba.php?osoba_id=3449&zoran-milanovic
 
09.05.1979  Mičević Blaženka
09.05.1974  Hudić Mario
09.05.1966  Vukušić Herman
09.05.1964  Stanić Zvonimir
09.05.1963  Slamek Đurđica
09.05.1958  Damjan Mato
09.05.1958  Rilje Damir
09.05.1954  Vidaković Antun
09.05.1954  Gverić Ante
09.05.1952  Posavec Mladen
09.05.1952  Galinec Izidor
09.05.1947  Buršić Slobodan
09.05.1930  Lovrić Anto