https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?zivotopisi_osoba_id=945&durda-adlesic=  https://twitter.com/savjest_com?zivotopisi_osoba_id=945&durda-adlesic=  https://www.youtube.com/user/savjestcom?zivotopisi_osoba_id=945&durda-adlesic=  http://savjest.com/savjest_rss.php?zivotopisi_osoba_id=945&durda-adlesic=

SAVJEST osobe

Stvorili smo državu i uništili društvo!

 

 Rođena 18. travnja 1960. godine u Bjelovaru
• Udana
• Majka jednog djeteta
 
Obrazovanje
• Nakon srednje škole (Gimnazija - pedagoški smjer) upisala je komparativnu književnost, filozofiju i hrvatski jezik na Filozofskom fakultetu u Zagrebu.
• Završila je studij komparativne književnosti, a razliku za zvanje nastavnice hrvatskoga jezika položila je na Pedagoškoj akademiji u Banjoj Luci.
 
Profesionalna karijera
Radila je kao nastavnica hrvatskog jezika u osnovnoj školi u Bjelovaru. Bavila se novinarstvom te je jedan od pokretača prvog nezavisnog tjednika Bjelovarsko-bilogorske županije, "Naše vrijeme".
 
Politička karijera
• jedan je od osnivača HSLS-a u Bjelovaru. Aktivna je u politici od 1990. godine.
• 1995. godine izabrana je za zastupnicu u Zastupnički dom Hrvatskog državnog sabora. Aktivno je radila u Odboru za obitelj, mladež i šport te u Odboru za veterane, a bila je potpredsjednica Komisije za utvrđivanje žrtava rata i poraća. Od veljače
• 1998. predsjednica je Kluba zastupnika HSLS-a u Zastupničkom domu Hrvatskog sabora.
• 2000. godine izabrana je za zastupnicu u Zastupnički dom, što joj je 2. mandat. U tom je mandatu obnašala dužnost Predsjednice Odbora za unutarnju politiku i nacionalnu sigurnost Hrvatskog sabora.
• U svibnju 2000. godine na 9. saboru HSLS-a izabrana je za potpredsjednicu HSLS-a i zamjenicu predsjednika.
• 2001. godine, pobjedom HSLS-a na lokalnim izborima postala je gradonačelnica grada Bjelovara.
• 2003. godine po treći puta izabrana je za zastupnicu u Hrvatskom saboru, a 2004. godine postala je potpredsjednica Hrvatskog sabora.
• 2005. godine na lokalnim izborima potvrdila uspjeh i osvojila još jedan mandat na mjestu gradonačelnice grada Bjelovara.
• 2006. na saboru ujedinjenja HSLS-a i LS-a izabrana je za predsjednicu Stranke.
 

 

    Adlešić Đurđa



..
osoba.php?osoba_id=9841&vili-beros
 
osoba.php?osoba_id=3449&zoran-milanovic
 
 
10.07.1979  Bilek Vladimir
10.07.1978  Paušić Velimir
10.07.1970  Begović Leo
10.07.1968  Đuranec Robert
10.07.1964  Begović Damir
10.07.1964  Limoncin Toth Lorella
10.07.1960  Pitarević Božo
10.07.1951  Vidiček Zorko
10.07.1947  Bardek Mijo
10.07.1946  Šutalo Mladen
10.07.1945  Tomčić Zlatko
10.07.1940  Markov Jadranko
10.07.1939  Cvjetko Miljenko