savjest VIJESTI

https://www.facebook.com/pages/Savjest/215697858559?vijest=235  https://twitter.com/savjest_com?vijest=235  https://www.youtube.com/user/savjestcom?vijest=235  http://savjest.com/savjest_rss.php?vijest=235

Autor:

admin
Datum:
Slika autor/izvor:
Objavi na:

Share on Google+

 

 

ZAGREB – Ustavni sud Republike Hrvatske zaprimio je već više od tri tisuće prijedloga za ocjenu ustavnosti Zakona o posebnom porezu na plaće, mirovine i druga primanja, a svakodnevno mu stižu stotine novih predstavki protiv »harača« – doznali smo jučer u Ustavnom sudu.

Da je interes građana za slanje predstavki protiv »kriznog poreza« golem, potvrdili su nam jučer i u Hrvatskoj stranci umirovljenika (HSU), čije zagrebačko sjedište svakoga dana posjeti nekoliko desetaka ljudi koji se namjeravaju obratiti Ustavnom sudu. Obrazac za podnošenje prijedloga ocjene ustavnosti Zakona o »haraču«, u kojem je navedena sva pravna argumentacija, već je tjedan dana na web stranicama HSU-a, a prije nekoliko dana gotovu, ispunjenu predstavku za pokretanje postupka za ocjenu ustavnosti Zakona o »kriznom porezu« građanima je ponudio i internetski portal H-alter.

U oba slučaja predstavka, odnosno obrazac, samo se otisne, popune se osobni podaci te se predstavka osobno odnese na Ustavni sud u Zagrebu (Varšavska ulica 4-10) ili se pošalje Ustavnom sudu preporučenom pošiljkom.

 

»Akciju« slanja predstavki Ustavnom sudu protiv omraženog »harača« inicirala je sama predsjednica ovog suda Jasna Omejec, koja je medijima izjavila da će, ako Ustavni sud Zakon o posebnim porezima proglasi neustavnim i ukine ga, pravo na povrat novca imati samo oni građani koji su Ustavnom sudu podnijeli prijedlog za ocjenu ustavnosti ovog Zakona. No, time im neće biti osiguran povrat novca nego će to pravo morati izboriti u posebnom, drugom sudskom postupku u kojem će tražiti ukidanje rješenja o plaći ili mirovini.

No, građane ne treba obeshrabriti ova informacija da će morati voditi još jedan postupak za povrat svojeg novca jer će on, kako tvrde pravni stručnjaci s kojima smo razgovarali, najvjerojatnije također biti besplatan. Naime, ovakvi postupci za ukidanje rješenja o plaći ili mirovini vode se obično, pojašnjeno nam je, pred Upravnim sudom i građani za njih ništa ne moraju platiti.

V. ROLLER

       
       

Muzej vučedolske kulture, dobio je svoj stalni postav čije je svečano otvorenje najavljeno za utorak 30. lipnja, kao važan projekt
VIJESTI

Bliži se kraj mandata Milanovićeve vlade. Ako bismo im kao olakotnu okolnost uračunali posvemašnju pljačku u eri Kralja Lopova, ako
GLAS SAVJESTI

Čestitke koje i dalje prima autor Novosti nakon što je u ‘Sto godina srbijanskoga terora u Hrvatskoj’ svrstan u ‘petu ...
KOLUMNE

Bio jednom jedan Mali crv. Živio je sa ostalim crvima u kanalizaciji. Od kada je znao za sebe, morao
BLOG
../izreke/izreke_osoba.php?osoba=3221&krunislav-olujicMumificirani Karaputin

Karamarko je došao na čelo stranke putem unutarstranačkih izbora. Riječ je o osobi koja je opasna za demokratske procese u Hrvatskoj. I prije sam ga nazivao mumificiranim hrvatskim Putinom, a pri tome stojim i danas.

Olujić Krunislav, Nedjeljom u dva HTV 1


22.04.1974  Zekanović Hrvoje
22.04.1969  Strizrep Nenad
22.04.1965  Kontić Joško
22.04.1962  Horvat Darko
22.04.1960  Martinić Ivan
22.04.1959  Markov Ante
22.04.1958  Kočiš Ladislav
22.04.1958  Posavec Josip
22.04.1951  Baletić Branka
22.04.1951  Paher Đuro
22.04.1936  Farago Ferenc